Athens Eye Hospital, το πρώτο κατά Temos πιστοποιημένο Οφθαλμολογικό Νοσοκομείο διεθνώς.

H Temos Hellas ανακοινώνει την πιστοποίηση του πρώτου Οφθαλμολογικού Νοσοκομείου παγκοσμίως σύμφωνα με το πρότυπο Temos “Quality in International Εye Care”, του “Athens Eye Hospital”, στη Γλυφάδα.

Ομάδα επιθεωρητών, - μεταξύ αυτών και εξαιρετικά εξειδικευμένων επιστημόνων της  Οφθαλμολογίας -, από την Γερμανία, πραγματοποίησε την επίσημη επιθεώρηση πιστοποίησης κατά την οποία αξιολόγησε το Νοσοκομείο και διαπίστωσε ότι διαθέτει έμπειρο, φιλικό επιστημονικό και νοσηλευτικό προσωπικό, εξαιρετικές εγκαταστάσεις και τεχνικό εξοπλισμό, προηγμένο σε σχέση με πολλές ευρωπαϊκές αντίστοιχες μονάδες.

Το Νοσομείο “Athens Eye Hospital” προσφέρει ευρύ φάσμα διαγνωστικών, θεραπευτικών και ερευνητικών υπηρεσιών και συγκαταλέγεται μεταξύ των
σημαντικότερων Οφθαλμολογικών Κέντρων διεθνώς. Επίσης, είναι σε θέση να προσφέρει υψηλής ποιότητας φροντίδα στους ιατρικούς τουρίστες, σύμφωνα
με διεθνή πρότυπα, κάνοντας ένα σημαντικό βήμα για την ανάδειξη της χώρας μας ως ενός εκ των κορυφαίων προορισμών για οφθαλμολογικές θεραπείες.