Διάλεξη του διακεκριμένου καθηγητή Richard Collin

Την Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου 2012 δόθηκε διάλεξη στην βιβλιοθήκη του νοσοκομείου του Athens Eye Hospital με προσκεκλημένο ομιλητή τον διακεκριμένο καθηγητή Richard Collin από το Moorfields Eye Hospital με εξειδίκευση στην παθολογία των βλεφάρων και την οφθαλμοπλαστική.

Ο κος Collin ανέπτυξε το θέμα των συγγενών δυσμορφιών των βλεφάρων από την εμβρυολογία και την γενετική τους υπόσταση έως την παθολογική εκδήλωσή τους στα παιδιά καθώς και την αντιμετώπισή αυτών των σπάνιων περιστατικών.

Την διάλεξη παρακολούθησαν περίπου 100 ιατροί και ανάμεσά τους πλήθος ειδικευομένων ιατρών. Ακολούθησε δεξίωση.